19 stycznia 2023

Mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym – przygotowania do remontu

W poprzednich wpisach na blogu relacjonowaliśmy remont mikroapartamentu przy ul. Wólczańskiej w Łodzi. Po udanym efekcie końcowym przyszła pora na nową realizację. Naszym kolejnym projektem jest wykończenie mieszkania o powierzchni 40 m2, zlokalizowanego w Warszawie, na osiedlu Żoliborz Artystyczny.

Mieszkańcom stolicy raczej nie trzeba przedstawiać osiedla Żoliborz Artystyczny. Na przestrzeni lat stało się rozpoznawalnym punktem na mapie Warszawy, a w 2018 roku otrzymało Nagrodę im. Barbary i Stanisława Brukalskich za najlepszą architekturę Żoliborza w latach 2014-2017 w kategorii nowa inwestycja, przyznaną przez Stowarzyszenie Żoliborzan – organizatora konkursu.

Rozpoczynając przygotowania do remontu mieszkania na nowoczesnym osiedlu mamy trochę łatwiejsze zadanie, w przeciwieństwie do mikroapartamentu w Łodzi, który znajdował się w stuletniej kamienicy. Jednakże podstawowe etapy procesu wykończenia mieszkania – wybór stylu, materiałów, podpisywanie umów z wykonawcami czy nadzorowanie postępu prac – są niezmienne dla każdego projektu i choć mogą być żmudne, to dostarczają nam dużo pozytywnej adrenaliny.

Prezentowane na rzucie poniżej mieszkanie na Żoliborzu składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki, holu oraz loggii.
Metraż mieszkania pozwoli nam na większą kreatywność w projektowaniu oraz użycie bardziej zróżnicowanych materiałów wykończeniowych niż w przypadku mikroapartamentu w Łodzi.

Moodboardy i projekt

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam propozycje projektów wykończenia, które zaproponowaliśmy klientowi i wyjaśnimy, czym się kierowaliśmy przy ich tworzeniu.

Propozycje przygotowane przez nas zakładają jasne kolory jako główny motyw całości. Ściany, meble, wszelkiego rodzaju dodatki – chcemy, aby nadawały jak najwięcej przytulności i podkreślały wszystkie atuty, jakie oferuje nam przestrzeń.

W celu jak najlepszego przedstawienia Wam naszych wstępnych pomysłów, zaprezentujemy je w formie moodboardów, Z pewnością niektórym słowo moodboard niewiele mówi, więc w skrócie wyjaśnimy – jest to zbiór inspiracji w formie obrazów i zdjęć. Dzięki takiej aranżacji można stworzyć wizualizację określonych pomysłów, które chcemy zrealizować w danym projekcie.

Latte

Naszym celem jest stworzenie wnętrza w ciepłych barwach, postawiliśmy więc na  rozmaite odcienie bieli, brązu i beżu. W pierwszej kolejności prezentujemy inspiracje latte – biel i beżowy są tutaj kolorami głównymi. Zarówno farby, jak i tapety zakładają ich dominację.

Aby podkreślić charakter latte, wybraliśmy złote dodatki. Do przełamania barw moglibyśmy również użyć czerni, jednak bardziej elegancki i subtelny efekt dadzą np. elementy przy żyrandolach lub lampach w złotym kolorze. To samo dotyczy również detali w łazience.

Cappuccino

Naszą drugą propozycją jest wykończenie w kolorze cappuccino. Mieszanka beżowego i brązu daje nam efekt, który znają wszyscy fani porannej kawy z mlekiem. Bezsprzecznie ciepły i miły dla oka kolor, który coraz częściej jest wybierany, ponieważ pasuje do każdego pomieszczenia. Jeżeli już zdecydujemy się na użycie odcienia cappuccino w domu, warto zwrócić uwagę na piaskowiec – ściana z tego kamienia prezentuje się naprawdę niesamowicie.

Kolor cappuccino jest kojarzony również z drewnem, więc obecność drewnianych elementów jest jak najbardziej wskazana i pożądana.

Crema

To ostatni z proponowanych przez nas motywów aranżacji. Jak widać na poniższym moodboardzie, dominujący jasny brąz jest dopełniony jasnoszarymi odcieniami. Aczkolwiek, dla podkreślenia charakteru wnętrza, można pokusić się o dodatki w zdecydowanie mocniejszych kolorach, np. turkusowym.

Wizualizacje mieszkania

Poniższe wizualizacje przedstawiają naszą wizję i pomysły na aranżację mieszkania. Jak już wspomnieliśmy na początku, w tym projekcie postawiliśmy na jasne pomieszczenia i dużo wolnej przestrzeni. Ostatecznie nasz klient zdecydował się na połączenie propozycji latte oraz cappuccino, z przewagą bieli i beżu oraz czarnymi dodatkami. Docelowo powstanie więc wnętrze pełne stonowanego klimatu w komfortowym wydaniu.

***

W kolejnych wpisach z serii „Nasze realizacje – mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym” pokażemy postępy prac wykończeniowych w projektowanym mieszkaniu. Zapraszamy!

Przewiń do góry