1 sierpnia 2022

Mikroapartament w Łodzi – koniec remontu

Każda przygoda ma swój początek i koniec, bez względu na czas jej trwania. Tak samo jest w przypadku remontu, opisywanego w serii „Nasze realizacje - mikroapartament w Łodzi”, którego przebieg prezentowaliśmy na naszym blogu. Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się jego efektami i powiedzieć kilka słów na temat tego, co złożyło się na wygląd końcowy.

Przypomnijmy, że remontowaliśmy mikroapartament, znajdujący się w rewitalizowanej kamienicy w Łodzi, przy ulicy Wólczańskiej 4. Przy okazji kolejnych wpisów staraliśmy się ukazać nie tylko efekty remontu naszego mieszkania, lecz również zmianę wyglądu, jakiej uległa sama kamienica. Zakończenie prac przy odnawianiu elewacji zbiegło się w czasie z końcem modernizacji naszego mikroapartamentu. Efekty jednego i drugiego prezentują się znakomicie. 

Timelaps z realizacji remontu w mikroapartamencie w Łodzi.

Jak zapewne pamiętacie, nasz mikroapartament był w stanie deweloperskim. W niedługim czasie udało się stworzyć nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń, która dzięki naszemu projektowi powiększyła się zarówno realnie, jak i przede wszystkim wizualnie. Największe wrażenie robi antresola ze schodami modułowymi, które nie zajmują dużo miejsca, a wyglądają obłędnie. Równocześnie dzięki zamontowaniu takich schodów udało nam się zwiększyć powierzchnię użytkową pod nimi.

Pod antresolą znajduje się łazienka z prysznicem, w której znalazło się również miejsce na pralkę. Połączenie drewnopodobnych płytek z płytkami w odcieniu szarości nadaje pomieszczeniu bardziej przytulnego wyglądu, a lustro naprzeciwko wejścia zwiększa optycznie powierzchnię. 
Przy tak niewielkich łazienkach należy pamiętać, żeby dobrać odpowiednie kolory, aby pomieszczenie wydawało się przestronniejsze.

Salon z aneksem kuchennym to centralne miejsce mikroapartamentu. W salonie będzie znajdowała się sofa, mała szafka i telewizor na stelażu. Ze względu na niewielki metraż nie wchodzi w grę bardzo urozmaicone umeblowanie i przepych. Z drugiej strony jest to mieszkanie dla jednej osoby, więc pod tym względem jest w pełni wystarczające. Poza podłogą w łazience, na której położone są płytki, w pozostałej części mieszkania jest położona deska trójwarstwowa, która idealnie współgra z resztą drewnianych elementów, jak drzwi czy schody.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego i mamy nadzieję, że Wam również przypadł do gustu oraz być może zainspirował do zmian we własnym mieszkaniu.

***

Powyższy wpis jest już ostatnim z serii „Nasze realizacje – mikroapartament w Łodzi”. Z niecierpliwością czekamy na nowe projekty i wyzwania, którymi z pewnością podzielimy się z Wami!

Przewiń do góry