9 lutego 2023

Mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym – w trakcie remontu

Przed nami kolejna odsłona cyklu „Nasze realizacje - mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym”. W dzisiejszej części pokażemy postęp prac remontowych i postaramy się przybliżyć niektóre aspekty z nimi związane.

W poprzedniej części bloga pisaliśmy o przygotowaniach do remontu, o idei i pomysłach oraz o samym projekcie mieszkania o powierzchni 41 m2, znajdującego się na osiedlu Żoliborz Artystyczny w Warszawie https://www.mieszkanieidealne.pl/mieszkanie-na-zoliborzu-artystycznym-przygotowania-do-remontu/.

Dzisiaj rozpoczynamy prace remontowe.

Mieszkanie jest ustawne i posiada bardzo dobre naturalne oświetlenie, dzięki czemu – przy zastosowaniu jasnych kolorów farb – wizualnie nabierze większych rozmiarów. Równocześnie, dzięki dobrym proporcjom pomieszczeń, daje ono wiele możliwości aranżacji, bez konieczności wyburzania ścian i stawiania nowych. Z tego też względu większość robót remontowych koncertuje się na instalacji elektrycznej, malowaniu, położeniu płytek czy białym montażu.

Elektryka i oświetlenie 

Jednym z nieodłącznych elementów niemal każdego remontu jest przerobienie instalacji elektrycznej. Czasem jest to kwestia przeniesienia jednego czy dwóch gniazdek, innym razem trzeba przerobić i rozprowadzić całą instalację na nowo. W przypadku naszego mieszkania konieczny okazał się montaż dodatkowych przewodów, dzięki czemu można zwiększyć ilość gniazdek w salonie z aneksem kuchennym i łazience. Równocześnie trwało wyprowadzanie kabli w nowych miejscach na suficie, pod oświetlenie.

Ważne jest, aby kwestie takie, jak przerobienie instalacji elektrycznej, były zaplanowane przed startem remontu. Po zakończeniu prac gipsowo-malarskich ponowne rozprowadzenie elektryki wiąże się ze zwiększeniem kosztów remontu.

Podłogi

Na powyższym zdjęciu można zobaczyć, że podłoga w salonie jest już położona i zamontowane są listwy przypodłogowe. Bez wątpienia wrażenie robi sposób ułożenia, który wybraliśmy, czyli tzw. „jodełka”. Wzór ten znany jest od dawna i zaczyna być znów coraz bardziej popularny. Dzięki nowej odsłonie nadaje charakter mieszkaniu i zdecydowanie odzwierciedla jego ponadczasowy styl.

Poza salonem z aneksem, panele są ułożone również w sypialni. W przedpokoju zastosowaliśmy płytki wielkoformatowe, które kolorem i fakturą imitują beton. Podłoga w przedpokoju, ze względu na fakt, iż jest to miejsce, w którym zdejmujemy odzienie wierzchnie i buty, jest szczególnie narażona na szybsze ścieranie. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem są płytki.

Łazienka

Najbardziej imponującym pomieszczeniem w mieszkaniu jest według nas łazienka. W całości ułożona z płyt imitujących biały marmur, przykuwa oko elegancką prostotą i wkomponowuje się w jasny charakter reszty mieszkania. Dodatkowym atutem są kontrastujące, czarne elementy oświetlenia czy wykończenia kabiny prysznicowej, które jednocześnie idealnie współgrają z ciemniejszym żyłkowaniem płyt.

Jak widać na zdjęciu, jesteśmy zwolennikami odpływu liniowego pod prysznicem. Zapewnia on lepsze odprowadzenie wody w części myjące, jak również mniej problemów z zapychaniem się odpływu.

***

Zapraszamy na ostatni wpis z serii „Nasze realizacje – mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym”, w którym pokażemy końcowy efekt naszego przedsięwzięcia!

Przewiń do góry