13 stycznia 2023

Moda na 2023

Witamy nowy rok - nowe wyzwania i nowe spojrzenie na przestrzeń wokół nas. Jakie będą trendy w aranżacji wnętrz, co będzie modne, jakie kolory zagoszczą w naszych domach? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Pamiętajmy jednak - najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność wnętrz oraz nasze dobre samopoczucie.


Viva la vita

Modne wnętrza 2023 to z pewnością pełna gama kolorów. Po trzech latach pandemii, a obecnie w czasie agresji Rosji i wojny w Ukrainie, niestabilnej gospodarki i niepokojów społecznych, potrzebujemy uzdrowienia, a jednocześnie motywacji, by dalej funkcjonować. Dlatego wracamy do pełnej palety barw, szalonych połączeń kolorystycznych i i nieoczywistych aranżacji.

Viva Magenta

Odpowiedzią na nowe wyzwania 2023 roku ma być opisywana w poprzednim naszym wpisie Viva Magenta – kolor nowego roku zaproponowany przez firmę Pantone. Nowy kolor zapewni nam pewność i motywację, których potrzebujemy w tak burzliwych czasach. Viva Magenta to żywiołowa barwa z rodziny czerwieni, która rozkoszuje się czystą radością, zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń.

Ja

Najważniejsza w roku 2023 jest oryginalność i własne JA. We wnętrzach modne będą nieoczywiste rozwiązania i unikatowe dodatki wyrażające naszą osobowość. Modnym rozwiązaniem będzie także łączenie stylów, kolorów i kształtów.

Natura forever

Niezmiennie od kilku lat w modzie jest wszystko, co naturalne. W 2023 ważne będą wszelkie rozwiązania ekologiczne, kolory ziemi i mnóstwo żywych roślin. Styl nawiązujący do natury ma wiele odmian i modnych trendów, m.in.: styl slow, skandynawski, country czy ostatnio popularny scandi boho, będący połączeniem kolorowego stylu boho (etno) ze skandynawską prostotą i chłodem. Wszystko łączy jednak świeżość i niezobowiązująca naturalność.

Japandi

Podążając za nurtem eko w dekoracji wnętrz, w roku 2023 modnym stylem będzie styl japandi, który wziął swoją nazwę od stylów japońskiego i scandi. Z północnych krajów styl japandi bierze zamiłowanie do prostoty, skromności i funkcjonalności. Ogranicza do minimum rzeczy niepotrzebne. Wnętrza w stylu japandi charakteryzuje ekologia, prostota, czyste linie i subtelne, stonowane kolory – beż, biel, kremowy i szary. We wnętrzach królują drewniane podłogi, bambusowe albo rattanowe meble, wiklinowe lampy, bawełniane tkaniny i dywany z wełny oraz oczywiście żywe rośliny.

Travel

Symbolem “pocovidowego” 2023 roku będzie też moda na podróżowanie, sport i rekreację na świeżym powietrzu.

Flora design

W naszych wnętrzach, zgodnie z trendami znajdzie się więcej żywych kwiatów oraz zielonych ścian.

Pets design

W trendach podążania za naturą znajdą się także modne akcesoria dla zwierząt. Coraz częściej w propozycjach designerów pojawiają się oryginalne meble i sprzęty codziennego użytku dla naszych pupili.

Always the sun

W modnych wnętrzach w 2023 roku będzie jak najwięcej naturalnego światła. Modne są duże okna i atrakcyjne przeszklenia. Naturalne światło wpisuje się w eko trendy, poprawiając nasz nastrój i zdrowie, a jasne wnętrza wydają się większe i prezentują się atrakcyjniej.

Zatem jaki ma być 2023?

Żywiołowy i radosny, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń, a wszystko w połączeniu z naturą i przyrodą w zrównoważonym świecie.

***

Wkrótce kolejny wpis na naszym blogu. Zapraszamy!

Przewiń do góry